O nas

Jesteśmy domową manufakturą. Maski siosmog tworzymy z pasją oraz z myślą przyjemności noszenia zarówno dla dorosłych jak i dzieci. Dokładamy wszelkich starań aby maski prezentowały najwyższą jakość i były nie tylko modne ale i wygodne, używając wyłącznie naturalnych tkanin. Wyrazistość wzorów i uniwersalność sprawiają, że maski można swobodnie łączyć z różnymi stylizacjami na różne wyjścia. Cechuje nas niepowtarzalność i unikalność. Oddajemy w Wasze ręce polski produkt.

 

Trochę o smogu.

Smog to unosząca się nad miastem "brudna chmura" zanieczyszczeń powietrza atmosferycznego. Zatrważające jest to, że Polska znajduje się w czołówce najbardziej zanieczyszczonych krajów.

Jaki jest skład smogu?

Smog składa się z pyłów i gazów pochodzących ze spalania węgla w piecach oraz spalin samochodowych. Szczególną wagę przywiązuje się do substancji benzo(a)piren - to substancja powstająca w wyniku niecałkowitego spalania związków organicznych np. drewna, śmieci czy paliw samochodowych, a także tworzyw sztucznych i pyłów PM2,5 i PM10.

Pył PM10 to pył zawieszony w powietrzu, którego cząsteczki mają średnicę mniejszą niż 10 mikrometrów, czyli ich średnica jest pięciokrotnie mniejsza niż grubość ludzkiego włosa. Taki pył łatwo przenika do górnych dróg  oddechowych i płuc. PM2,5 to pył, którego cząsteczki są mniejsze i bardziej niebezpieczne dla zdrowia gdyż mogą przenikać do płuc, a stamtąd do krwi.

Jak powstaje smog?

Tworzenie się smogu wiąże się ściśle z bezwietrzną pogodą oraz dużą wilgotnością powietrza, które stwarzają warunki dogodne do kumulowania się zanieczyszczeń w powietrzu.

Najwięcej zanieczyszczeń emitowanych jest poprzez palenie niskiej jakości węglem bądź odpadami niejednokrotnie w piecach starego typu. Duży ruch samochodowy również pozbawia nas możliwości oddychania dobrej jakości powietrzem. Szczególnie zagrożone są tereny położone w dolinach bądź innych zagłębieniach terenu.

Jaki ma wpływ na nasze zdrowie?

Skutki zdrowotne smogu mogą być katastrofalne.
Nawet krótkotrwały kontakt ze smogiem powoduje stany zapalne, podrażnienie spojówek, trudności z oddychaniem, bóle głowy oraz zmęczenie. Smog jest szczególnie groźny dla dzieci, kobiet w ciąży, osób  starszych oraz chorych ze schorzeniami układu oddechowego i alergików. Pyły unoszące się w smogu mają również oddziaływanie kancerogenne, powodując zwiększenie ryzyka zachorowania na raka płuc.

Mieszkasz w mieście zagrożonym przez smog i nie wiesz, co możesz zrobić? Nie możesz sobie tak po prostu pozwolić na zamkniecie się w czterech ścianach i niewychodzenie do pracy, szkoły, przedszkola czy na zakupy. Proponujemy Ci maseczkę antysmogową SIOSMOG z filtrem PM2,5 z warstwą węglową zapobiegającą wdychaniu szkodliwych związków chemicznych.

Jeśli nie chcesz nosić maseczki – staraj się oddychać zawsze przez nos. Jest on twoim naturalnym filtrem.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl